Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra10/ftp/poradnikmedyczny.com.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Elementy śladu, mikroelementy i wolne rodniki ad – Poradnik medyczny
Skip to content

Elementy śladu, mikroelementy i wolne rodniki ad

2 lata ago

288 words

Florence omawia rolę wolnych rodników w leczeniu raka i starzenia się w rozdziale 8; i MHN Golden, DD Ramdath i BE Golden omawiają niedożywienie w rozdziale 9. Niestety, niektóre z tych rozdziałów nie są tak użyteczne, jak mogłoby się wydawać. Na przykład rozdział dotyczący ESR podkreśla bardziej bezpośredni ESR niż pułapkowanie spinowe, chociaż pułapkowanie wirowe jest bardziej przydatne w biologii. Rozdział 4 omawia peroksydację lipidów, ale podaje tylko dwa równania – te dotyczące reakcji Fentona i Habera-Weissa. W rozdziale dotyczącym witamin antyoksydacyjnych wszystkie witaminy są omówione, ale bardzo krótko. Witamina C ma jedną stronę, witamina K akapit, a nawet witaminy E jest dozwolone mniej niż jedną stronę. Rozdział 8 omawia rolę radykałów w chorobie nowotworowej i starzeniu się, ale jest krótki, a niektóre tematy mogły zostać pominięte; przestrzeń jest podana do wykresów rozkładu elektronów w różnych gatunkach tlenu i metali przejściowych, ale równania peroksydacji lipidów są bardzo skrócone i prawdopodobnie niezrozumiałe dla czytelników nowych w tej dziedzinie. Dyskusja na temat chemicznej kancerogenezy jest ograniczona do dwóch stron, podobnie jak w przypadku starzenia się. Ostatni rozdział, dotyczący niedożywienia, dostarcza tabeli wszystkich składników odżywczych uważanych za ważne w ochronie komórki przed wolnymi rodnikami (w tym witaminami E i C); ta tabela mogła zostać zawarta wcześniej, a znaczna część pozostałej części pominięta. Indeks jest krótki i zwięzły.
Podsumowując, książka ta jest zbyt krótka, by być przydatną monografią, ale pomimo prawdziwych niedociągnięć może być użytecznym podręcznikiem dla początkujących studentów w tej dziedzinie.
William A. Pryor, Ph.D.
Louisiana State University, Baton Rouge, LA 70803

[przypisy: dolmat oleśnica, fibroki cena, pekom żary ]

0 thoughts on “Elementy śladu, mikroelementy i wolne rodniki ad”