Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra10/ftp/poradnikmedyczny.com.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
HIV w Indiach – wyzwania przed nami ad – Poradnik medyczny
Skip to content

HIV w Indiach – wyzwania przed nami ad

2 lata ago

499 words

Ponadto, kobiety w ciąży zakażone wirusem HIV mogą korzystać ze skojarzonego leczenia przeciwretrowirusowego z powodu ich własnego zdrowia. W przypadku NACP-III więcej kobiet w ciąży powinno monitorować liczbę limfocytów CD4, leczenie przeciwretrowirusowe, schematy mające zapobiegać przenoszeniu HIV (w tym kombinacje leków przeciwretrowirusowych) i inne usługi. Przy zwiększaniu skali leczenia kluczową rolę odgrywa krajowy przemysł farmaceutyczny Indii. Paradoks polega na tym, że indyjskie firmy stały się głównymi dostawcami tanich, generycznych leków przeciwretrowirusowych do krajów o niskich i średnich dochodach w Afryce i innych krajach, w czasach, gdy nadal istnieją poważne niezaspokojone potrzeby w zakresie leczenia HIV w Indiach. Cipla, firma z siedzibą w Bombaju, produkuje największą gamę leków na HIV i ma największy udział w rynku. Cipla eksportuje 18 razy tyle leków przeciwretrowirusowych, ile sprzedaje w kraju, zgodnie z Amar Lulla, jej wspólnym dyrektorem zarządzającym. Ceny detaliczne narkotyków są wyższe w Indiach niż w Afryce, częściowo z powodu podatków. Ostatecznie wzmocniona ochrona patentowa leków w Indiach, która weszła w życie w styczniu 2005 r., Może prowadzić do wyższych cen. Jak dotąd jednak nie wydano odpowiednich patentów.
Leczenie HIV w ośrodkach wspieranych przez Krajową Organizację Kontroli AIDS, Indie, kwiecień 2004 do stycznia 2007. Dane pochodzą od dr BB Rewari, Krajowej Organizacji Kontroli AIDS, Ministerstwa Zdrowia i Opieki Rodzinnej, rządu Indii.
Początkowo działania rządu nie były [kontynuowane] z prędkością, z jaką rozprzestrzeniał się wirus , twierdzi Suniti Solomon, dyrektor YRG CARE, pozarządowego ośrodka leczenia, badań i edukacji w Chennai. W kwietniu 2004 r. Indie uruchomiły program leczenia przeciwretrowirusowego w sektorze publicznym w ośmiu ośrodkach. Według stanu na dzień 31 stycznia 2007 r. Około 56 500 pacjentów otrzymywało leczenie w 103 ośrodkach (patrz wykres); około 62% stanowili mężczyźni, 32% kobiety i 6% dzieci. Być może od 10 000 do 20 000 dodatkowych pacjentów było leczonych w sektorze prywatnym i pozarządowym. Celem jest otwarcie 250 centrów publicznych w ciągu 5 lat, zapewniając bezpłatne leczenie przeciwretrowirusowe 300 000 dorosłych i 40 000 dzieci. Jednak nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy ta odpowiedź będzie wystarczająca.
Pacjenci zarażeni wirusem HIV w Indiach mogą uzyskać opiekę w sektorze prywatnym, która jest nie do odróżnienia od tej zapewnianej przez wiodące ośrodki leczenia na całym świecie. Dostępne są wszystkie odpowiednie leki i testy laboratoryjne. W rzeczywistości leki na HIV, podobnie jak inne leki, są sprzedawane bez recepty. Jednak niektórzy lekarze i farmaceuci zapewniają leczenie, które nie ma sensu – Solomon twierdzi, że wie o przypadkach, w których pacjentowi zalecano stosowanie nieskutecznych schematów, takich jak jedna tabletka zydowudyny dwa razy dziennie przez 21 dni. Zapewnienie nieefektywnych schematów i rozwój lekooporności to główne problemy.
Program krajowy zapewnia testy laboratoryjne, takie jak liczba komórek CD4 i leki bez opłat dla pacjenta. Obecnie dostępnych jest pięć leków przeciwretrowirusowych pierwszego rzutu: analogi nukleozydów lamiwudyna, stawudyna i zydowudyna oraz nienukleozydowe inhibitory odwrotnej transkryptazy efawirenz i newirapina
[więcej w: pekom żary, prostacykliny, fibroki cena ]

0 thoughts on “HIV w Indiach – wyzwania przed nami ad”