Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra10/ftp/poradnikmedyczny.com.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
HIV w Indiach – wyzwania przed nami – Poradnik medyczny
Skip to content

HIV w Indiach – wyzwania przed nami

2 lata ago

515 words

1 kwietnia 2007 r. Indie rozpoczną nową fazę Narodowego Programu Kontroli AIDS (NACP). Jego cele obejmują zmniejszenie liczby nowych zakażeń ludzkim wirusem upośledzenia odporności (HIV) – obecnie szacuje się, że 99,5 do 99,5% z 1,1 miliarda ludzi w Indiach pozostaje niezakażonych – poprawia leczenie i zapewnia leczenie większej liczbie osób. Pięcioletni program, znany jako NACP-III, ma budżet w wysokości około 2,6 miliarda USD, z czego dwie trzecie przeznaczone jest na profilaktykę, a jedna szósta na leczenie (z resztą głównie na zarządzanie) i stanowi znaczny wzrost uwagi. i wydatki na HIV-AIDS. Ponad 80% środków pochodzi spoza Indii – z Banku Światowego i innych organizacji międzynarodowych, rządów i filantropów. Większość środków została już przyznana. Kiedy odwiedziłem Indie na początku tego roku, było oczywiste, że epidemia HIV była tylko jednym z wielu naglących problemów zdrowotnych w tym kraju.1 Indie muszą zdecydować, czy zaangażować więcej zasobów, które napędzają jej szybki wzrost gospodarczy – i wzrost jego prywatny sektor opieki zdrowotnej – w celu poprawy zdrowia publicznego i podstawowej opieki zdrowotnej.2 W 2003 r. wydatki publiczne na zdrowie stanowiły jedynie 1,2% krajowego produktu krajowego brutto w Indiach3. Na 100 000 mieszkańców jest 60 lekarzy (w porównaniu z 230 w Wielkiej Brytanii i 256 w Stanach Zjednoczonych). W odniesieniu do HIV wyzwaniem jest zwiększenie liczby pacjentów otrzymujących leczenie, udostępnienie dodatkowych leków przeciwretrowirusowych, poprawa monitorowania terapii, szkolenie lekarzy i innych pracowników służby zdrowia, opieka nad pacjentami z zakażeniem gruźlicą (patrz strony 1198-1199), oraz zmniejszenie stygmatyzacji i dyskryminacji.
Chociaż zapobieganie będzie stanowiło mniejszy procent całkowitych zasobów NACP niż obecnie, pozostanie w centrum indyjskiej strategii kontroli AIDS. Składniki strategii są podobne do tych w innych krajach Azji Południowej i obejmują intensywne działania prewencyjne skierowane do grup wysokiego ryzyka komercyjnych seks-pracowników, użytkowników narkotyków iniekcyjnych i mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami, a także populacje mostów Tacy jak kierowcy ciężarówek i pracownicy migrujący. Avahan (sanskryt za wezwanie do działania ), inicjatywa Indii na rzecz AIDS, fundacji Billa i Melindy Gatesów, zajmuje się lukami w krajowych reakcjach Indii i ma na celu udowodnienie, że można zapobiegać skalę , powiedział Ashok Alexander, dyrektor programu. Elementy składowe strategii Indii obejmują także poszerzone doradztwo w zakresie HIV oraz testowanie i leczenie chorób przenoszonych drogą płciową, szeroką komunikację informacji na temat zapobiegania, promocję używania prezerwatyw, zwiększenie odsetka oddawania krwi, który jest dobrowolny (ponieważ opłata za darowiznę przyciąga darczyńcy ryzyka), lepszy dostęp do bezpiecznej krwi i rozszerzenie programów zapobiegających transmisji z matki na dziecko.
Każdego roku około 28 milionów dzieci rodzi się w Indiach. Wykwalifikowany personel medyczny uczestniczy w mniej niż połowie wszystkich porodów; śmiertelność niemowląt wynosi około 55 na 1000 żywych urodzeń. W 2004 r. Tylko szacunkowo 4% wszystkich kobiet w ciąży otrzymywało porady i badania na temat HIV, a tylko około 2% kobiet w ciąży zakażonych wirusem HIV otrzymywało profilaktykę przeciwretrowirusową, zwykle składającą się z pojedynczej dawki newirapiny w okresie okołoporodowym.
[więcej w: acetaminofen, przychodnia na rondzie żory, solphadermol ]

0 thoughts on “HIV w Indiach – wyzwania przed nami”