Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra10/ftp/poradnikmedyczny.com.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Otyłość – Poradnik medyczny
Skip to content
2 lata ago

323 words

Redaktorzy Björntorp i Brodoff, z pomocą 93 międzynarodowych autorów, próbują podsumować bieżące badania i kliniczne aspekty otyłości. Rezultatem jest spora książka z 11 dużymi podsekcjami i 66 rozdziałami. Podrozdziały te obejmują takie tematy, jak metabolizm tłuszczów, skład ciała, metabolizm energetyczny, modele zwierzęce, otyłość człowieka, otyłość regionalna oraz niefarmakologiczne i farmakologiczne metody wywoływania utraty wagi. Pomimo wielu autorów, rozdziały są dobrze napisane, zwięzłe i czytelne, z minimalnymi powtórzeniami. Wiele ma przydatne podsumowania lub uwagi końcowe. Szczególnie imponujące były dwa rozdziały. Eleganckie podsumowanie zdrowotnych skutków otyłości regionalnej przez Björntorp będzie miało duże znaczenie zarówno dla lekarzy, jak i badaczy. Givens wykonuje znakomitą pracę podsumowując zmiany rozrodcze i hormonalne w otyłości. Referencje są aktualne, a grafika i zdjęcia są wysokiej jakości, z wyraźną wizualizacją obszarów zainteresowania. Indeks jest zadowalający. Autorom należy pogratulować doskonałej pracy polegającej na podsumowaniu ważnych aspektów otyłości w przejrzysty sposób. Mogłem znaleźć tylko drobne błędy w książce. Mogło być więcej informacji na temat mechanizmów, dzięki którym hiperinsulinemia może sprzyjać chorobie sercowo-naczyniowej. Jest to szczególnie ważne, ponieważ najnowsze dane wskazują, że hiperinsulinemia i insulinooporność mogą być powszechną, zasadniczą nieprawidłowością (zespół X) wiążącą nadciśnienie, cukrzycę i hiperlipidemię.
Podsumowując, ta książka jest czytelnym opisem bieżącego myślenia o otyłości. Powinien być interesujący dla szerokiej gamy podstawowych naukowców, a także dla praktykujących lekarzy i pokrewnych pracowników służby zdrowia. Ponieważ otyłość jest powszechnym zaburzeniem o protean manifestacje, wierzę, że ta książka będzie wartości w wielu bibliotekach szpitalnych. Jest to zdecydowanie konieczne dla badaczy zainteresowanych otyłością.
Alan N. Peiris, MD
Veterans Affairs Medical Center, Louisville, KY 40206

[hasła pokrewne: przychodnia na rondzie żory, pekom żary, grzechowisko ]

0 thoughts on “Otyłość”